Kniha SAZE

Věnováno všem parním lokomotivám. Těm, které stále věrně slouží nebo by sloužit chtěly, ale už nemohou, a těm, které zůstaly navždy tiché.

SKLADEM (>5 ks)
Kód: KN/SZ
699 Kč
Kategorie: Ostatní

"Díky jedné větě, ledabyle zapsané v deníku, a originální myšlence, která pro mě znamenala životní výzvu, jsem objevil tolik krásných míst, o nichž bych vám v této knize rád povyprávěl..."

Kniha slouží jako průvodce výstavou SAZE a zároveň vypráví příběh o realizaci jednoho zdánlivě banálního nápadu. Jeho výsledkem je dvanáct obrazů parních lokomotiv. Každá malba je unikátní, neboť je vytvořena barvami s příměsí sazí dané lokomotivy. Sazemi, které Matys sbíral dobře přes půl roku na několika místech obou republik.

Přečtěte si, jak komplikované a záludné bylo rozhodnutí malovat sazemi, jak se taková příměs přetvoří z prachu do barvy a jak posléze vznikne samotný obraz. Nechybí ani příběhy jednotlivých maleb a další detaily projektu, v jehož závěru můžete potěšit oko a výtvarného ducha osobitým ztvárněním parních strojů. Tentokrát i s fyzickou přítomností nostalgických časů v podobě sazí.

5
7x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
DM Avatar autora | 28.3.2024
Jsme spokojeni !👍
5
MC Avatar autora | 19.2.2024
Je to veľmi pekná kniha. Super na 1*.
5
JD Avatar autora | 7.1.2024
Líbí se mi to.
5
JU Avatar autora | 6.12.2023
Stejně jako loňský je i letošní kalendář krásný a kniha s příběhem jeho vzniku je super.
5
PZ Avatar autora | 30.11.2023
Kniha i kalendář jsou nádherné
5
LH Avatar autora | 27.10.2023
Jsem velice spokojená, rychlé dodání i kvalita, bude to pěkný vánoční dárek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: