Pohled GUMMINASE

Tak ošklivý, až je hezký. Snad. Pro někoho. Možná. Gumák či Gumonos, německy potom známý jako Gumminase.. Pak už stačí jen koupit známku, olíznout a poslat...

SKLADEM (>5 ks)
Kód: 956
Značka: Locomotif
12 Kč
Kategorie: Motivy
Typ: Motorová jednotka
Pohon: Diesel

Motorová jednotka DSB MF (IC3) jezdí od roku 1989 a vyznačuje se především svébytným designem a několika zajímavostmi. Standardně jde o třívozovou soupravu, ovšem díky skládacímu stanovišti strojvedoucího může být prodloužena až na jednotku pětivozovou. Čelo a záď vlaku jsou charakterizovány gumovým rámem. Ten je během jízdy vytvarovaný díky tlaku vzduchu, který se vypouští pouze v případě propojování jednotek.

 

Souprava obsahuje dva krajní motorové vozy s vloženou střední částí. Protože je tady, podobně jako u Žraloka, použit Jakobsovův podvozek, všechny části spočívají pouze na čtyřech podvozcích. Výkony čtyř motorů po prvotních rekonstrukcích dosahují dnešních 1320 kW. Protože bylo při vzniku Gumáka hlavním požadavkem pružné zrychlení pro efektivní rozjezdy mezi zastávkami, dosahuje souprava díky kratšímu zpřevodování rychlosti pouze 180 km/h.

 

Gumáka a jeho odvozené příbuzné (např. elektrickou IC4) můžete potkat primárně v Dánsku, potom v Německu, Švédsku a občas i ve Španělsku či Izraeli.

 

POPIS PRODUKTU:

Klasický pohled. Z jedné strany motiv vlaku z druhé strany pohled připravený pro text.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Naše vlastní značka, pod níž dodáváme veškeré zboží z tohoto e-shopu.

Zakládáme si na kvalitních materiálech, originálním grafickém zpracování a trvanlivém sítotisku.

 

Materiálové standardy: OEKO-TEX STANDARD 100, OSC 100, ILO a další